Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

tadeusz topolnicki - saga

Neopets Home

Temat: Topolnicki Juliusz Marian ‟Julek” (1914-1943)
...Od razu dostaje się w wir działalności mającej za zadanie zorganizowanie partii oraz Gwardii Ludowej. Niestety działalność podziemna w siedzibie Generalnego Gubernatorstwa nie była łatwa, wobec armii gestapowskiej i konfidenckiej, więc robota ciągle się zrywała. Większość działaczy pracujących z Julkiem zginęło śmiercią żołnierza, niemniej organizacja dalej działała. Poprzednicy wychowywali następnych działaczy” [ Tadeusz Topolnicki - Saga] Jego imieniem nazwano ulicę w Krakowie, zniesioną po 1989r., następnie Szkołę Podstawową w Pińczowie, jak również szczep harcerski w Pińczowie przyjął jego imię.
Źródło: genealogia.okiem.pl/forum/viewtopic.php?t=203Temat: Topolnicki Edwin Leon (1876-1959)
...przez wszystkie pokoje i wciśnięta została pod wannę a dziadek siedzący przy małej kozie został cały osypany sadzą. Takim go zobaczyła rodzina jak przyszedł do piwnicy. Ponieważ w domu nie było okien musieli przeprowadzić się na ul. Dolne Młyny, gdzie było już wiele osób. Po wojnie zamieszkał u syna Jana na ul. Długiej. Pędził tam wino w małych dymionach. [Topolnicka E. zam. Niewalda - opowiadania] Genealogia rodziny Topolnicki [ Tadeusz Topolnicki - Saga], dokumenty:- metryki chrztu 9.06.1887 - chrztu udzielał proboszcz: Aleksander Czemeryński, metryka ślubu 6.VIII.1901 - Tarnopol, certyfikat szlachectwa z 14.XI.1888
Źródło: genealogia.okiem.pl/forum/viewtopic.php?t=201


Powered by wordpress | Theme: simpletex | © Neopets Home